KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 15468151
nr 1546 8151
Wladyslaw Popielarczyk
(1925-1987), Polen
Väggrelief, Signerad, daterad 1960,96x32, oramad
Wladyslaw Popielarczyk, polsk bildkonstnär född 1925, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:17:32
3/6 17:59:15
Wladyslaw Popielarczyk
Läs mer om Wladyslaw Popielarczyk